E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

FLIR, Yeni Nesil Raymarine VHF Telsizleri

FLIR, Yeni Nesil Raymarine VHF Telsizleri

11 Aralık 2018 Salı | ÜRÜN TANITIMI
72. Sayı (Ekim 2019)
438 kez okundu

Kompakt Ray53, tam boyutlu Ray 63 ve AIS özellikli çok işlevli Ray73, D Sınıfı Dijital Seçmeli Çağrı (DSC) ile tam işlevli VHF deniz telsizleri olarak duyuruldu. Her yeni VHF modeli, telsiz güverte altında veya kapalı bir kaptan köşküne yerleştirildiğinde GPS sinyal alışını artıran dahili bir GPS alıcısı ve opsiyonel GPS/GNSS anteni için bir bağlantı noktası ile donatılmış. Raymarine Axiom çok işlevli ekranların modern tarzına uygun olması için tasarlanan yeni VHF telsizleri, tüm dümenlerde tapaya veya yüzeye monte edildiğinde harika görünüyor. Ek olarak, Ray63 ve Ray73, Raymarine'in yeni kablosuz VHF dağıtıcısına bağlanabiliyor ve güverte üzerinde iki kablosuz ahize santraline kadar destekleyebiliyor.

GPS özellikli Ray53 Kompakt VHF Telsiz
Raymarine'in Ray53 telsizinin boyutları küçük olsa da özellikleri ve performansı büyük. Ray53, D Sınıfı Dijital Seçmeli Çağrı (DSC) ve dahili GPS alıcısına sahip tam işlevli bir VHF deniz telsizi. Ray53, güverte üzerinde bulunan diğer elektronik cihazlara bağlanmasını sağlayan NMEA2000 ve daha önceki NMEA0183 ağlarını destekliyor. Ayrıca, Ray53 ikinci bir konuma ses sağlamak için opsiyonel bir uzaktan hoparlör bağlantısını destekliyor.

GPS Özellikli Ray63 Çok İstasyonlu VHF Telsiz
Raymarine'in Ray63 modeli, D Sınıfı Dijital Seçmeli Çağrı (DSC) ve dahili GPS alıcısına sahip tam işlevli bir VHF deniz telsizi. Tam boyutlu bir telsiz kasası üzerine kurulan Ray63, açık denizde kolay kullanılması için büyük boy kontrollere ve daha büyük bir LCD ekrana sahip. Aynı zamanda, Ray63 tek bir kablolu RayMic kumandası veya iki kablosuz RayMic kumandası aracılığıyla çok istasyonlu genişletmeyi ve dahili iletişim özelliğini destekliyor.

GPS, AIS ve İkaz Kornası Çıkışı Özellikli Ray73 Çok İşlevli VHF Telsiz
Raymarine'in yeni çok işlevli Ray73 VHF modeli, teknenin iletişim merkezi oluyor. Ray63'ün özelliklerine ek olarak, Ray73'te dahili bir Otomatik Tanılama Sistemi (AIS) ve güçlü bir ikaz kornası çıkışı bulunuyor. Ray73'ün AIS özelliği, yakınlarda bulunan AIS ile donatılan tekneler için çarpışma önleme ve tanımlama bilgilerini ağ tabanlı çok işlevli bir ekrana, harita çizere, radara ve göstergelere gönderiyor. Ray73'ün ikaz kornası çıkışı, opsiyonel bir megafon ile birleştirildiğinde güvertede bulunan mürettebatla, diğer teknelerdeki veya limandaki kişilerle iletişim kurulmasını sağlıyor. Güçlü anons kabiliyetlerine ek olarak, Ray73 demir atmışken veya seyir halindeyken manuel veya otomatik şekilde sis sinyali oluşturabiliyor.


 


İlginizi çekebilir...

Raymarine Yeni LightHouse İşletim Sistemi Güncellemesi Açıklandı

Yeni LightHouse Annapolis 3.9 işletim sistemi, Raymarine MFD'ler için heyecan verici yeni özellikler ve işlevler getiriyor....
4 Ekim 2019 Cuma

Tekno SP Kupfer Antifouling - Yüksek dayanıklılığı olan kalay ve bilişikleri içermeyen zehirli boya

Yüksek dayanıklılığı olan kalay ve bilişikleri içermeyen zehirli boya...
4 Ekim 2019 Cuma

İDO ve Wartsila Denizlerin Geleceğine Sahip Çıkıyor

İDO denizlerin temizliği için önemli bir adım daha attı. Teknoloji Grubu Wartsila'nın Türkiye Ofisi ile işbirliği yaparak Yenikapı İskelesi'nd...
2 Ekim 2018 Salı

 

 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.