E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

İDO ve Wartsila Denizlerin Geleceğine Sahip Çıkıyor

İDO ve Wartsila Denizlerin Geleceğine Sahip Çıkıyor

2 Ekim 2018 Salı | ÜRÜN TANITIMI
69. Sayı (Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim 2018)
855 kez okundu

İDO denizlerin temizliği için önemli bir adım daha attı. Teknoloji Grubu Wärtsilä’nın Türkiye Ofisi ile işbirliği yaparak Yenikapı İskelesi’nde yüzen çöp kutusu Seabin’in kurulumunu gerçekleştiren İDO, çevreyi korumayı sürdürüyor...

Misafirlerine her zaman konforlu, avantajlı ve keyifli bir yolculuk deneyimi vaat eden İDO, Yenikapı İskelesi’nde Wärtsilä Enpa işbirliği ile denizlerin temizliği için Türkiye’ye öncülük edecek Seabin adlı yüzen çöp kutusunun kurulumunu gerçekleştirdi. Faaliyete geçirilen Seabin, yağ dahil her türlü atığı suyla birlikte emiyor ve ardından bu atıkları içinde tutarak temizlenmiş suyu tekrar dışarıya veriyor. 

Avustralyalı sörfçü ikili Andrew Turton ve Pete Ceglinski tarafından geliştirilen ve 20 kg’a kadar atık taşıyabilen Seabin her gün ortalama 1.5 kg atık toplayabiliyor. Bu da yılda 20 bin plastik şişe ve 83 bin plastik torba toplayabildiği anlamına geliyor.

Seabin’in faaliyete geçirildiği basın buluşmasında konuşan İDO Genel Müdürü Hasan Üstündağ, “Denizlerimizin temizlenmesi için öncülük edecek bir adıma İDO olarak Warstila Enpa ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile destek verdiğimiz için büyük mutluluk duyuyoruz. İDO’nun çevre dostu inisiyatifleri doğrultusunda ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk yaklaşımı çerçevesinde denizlerimizin geleceğine sahip çıkarak böyle kıymetli çalışmalara devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Wärtsilä Enpa Genel Müdürü, Servis Unit Türkiye ve Hazar Denizi Direktörü Arie Pijl ise “Wärtsilä olarak şirket amacımız olan ‘akıllı teknolojilerle sürdürülebilir toplumlar yaratmak’ mottomuzla paralel şekilde, denizlerin geleceğine katkıda bulunabilmek için Seabin Project ile bir işbirliğine girdik. En değerli müşterilerimizden biri olan IDO’nun, birçok çevresel faaliyette bulunduğunun farkındayız. Bu sebeple Türkiye’deki ilk yüzen çöp kutusu Seabin’i İDO Yenikapı iskelesine bağışlamak istedik. Denizlerimizin temiz tutulması açısından büyük bir adım olan bu projenin, tüm taraflar için mükemmel bir ortaklık olduğunu söyleyebilirim.” şeklinde işbirliği hakkında görüşlerini dile getirdi. 

Özellikle deniz canlılarının yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalara büyük önem veren İDO, bugüne kadar birçok projede yer alarak çevre konularındaki çalışmalara dikkat çekti. İDO, önümüzdeki dönemde de pek çok kurumla işbirliğine devam ederek, çevre ve diğer kurumsal sosyal sorumluluk alanlarındaki duyarlılığını sürdürecek.


 


İlginizi çekebilir...

Armaflex Protect, Yangın Durumunda Isı ile Genleşebiliyor

Armacell'in Ar-Ge laboratuvarlarında geliştirdiği özel formülasyonlu ve kapalı hücre yapısındaki elastomerik kauçuk köpüğünden mamül Armaflex Prot...
2 Ekim 2018 Salı

SCOUT 420 LXF

Scout Boat'un en çok tercih edilen modeli 420 XLF, Merkür Spor Malzemeleri tarafından Türkiye pazarına sunuluyor......
28 Aralık 2017 Perşembe

Besenzoni Denizcilikte 50. Yılını Geride Bıraktı

İtalya'da 1967 yılında kurulan ve kuruluşundan bu yana 170'in üzerinde ürün ve 60 patentle denizcilik endüstrisine yön veren Besenzoni, 50. ya...
1 Aralık 2017 Cuma

 

 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.