E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Erin Motor, İzmir Çıkarması Yaptı

Erin Motor, İzmir Çıkarması Yaptı

2 Ekim 2018 Salı / 09:59 | HABERLER
69. Sayı (Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim 2018)
35 kez okundu

Yüzde 100 Türk markası Erin Motor, 17-19 Temmuz tarihlerinde Alaçatı Marina’dan başlayıp Güzelbahçe ve Bostanlı rotasıyla devam ederek 6-8 metrelik balıkçı tekneleri için özel geliştirdiği marin motorun lansmanını gerçekleştirdi.

Mühendislik gücü ve özgün tasarımıyla yüzde 100 yerli üretim bir motor firması olma hedefiyle yola çıkan Erin Motor, ilk ürün lansmanını gerçekleştirdiği nisan ayından bugüne ürün gamıyla ses getirmeye devam ediyor. Marin motor, endüstriyel dizel motor, tarım sulama alanlarında kullanılan motopomp ve jeneratör çeşitleriyle Türkiye’nin her yıl yaptığı yaklaşık 50 bin adetlik motor ithalatının önüne geçme hedefi bulunan Erin Motor, marin motor lansmanını ise 17 Temmuz Salı günü Alaçatı Marina’da gerçekleştirdi. Ege Bölgesi rotasına 18 Temmuz Çarşamba günü Güzelbahçe Salih Evleri Balıkçı Barınağıyla devam ederek ve 19 Temmuz Perşembe günü Bostanlı Balıkçı Barınağı’nda tamamladı.

“Yüzde 100 Yerli Marin Dizel Motor” lansmanına, Çeşme Liman Başkanı Nihat Tozman, Port Alaçatı Marina Müdürü Deniz Şahin, Yakamoz Jeneratör Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Selçuk İzci, IC Marine Genel Müdürü Can Atılgan ve Yakamoz Makina Danışmanı Yaşar Yılmaz katılım gösterdi. Davetlerde, 6 ila 8 metre arasındaki balıkçı tekneleri için özel geliştirilen Yüzde 100 Yerli Marin Dizel Motor tura çıktı ve davetlilerden tam not aldı. 

Davetin açılışında konuşma yapan Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, “Şahin Metal’den edindiğimiz know-how’dan hareketle ve endüstriyel dizel motor pazarındaki boşluğu görmemizle çıktığımız bu yolculuğumuzda, farklı ürün gamımızla dünyanın önde gelen motorlarıyla hem kalite hem de yakıt tasarrufu konusunda rekabet edeceğiz.” açıklamasında bulundu. Ekmeğini denizden çıkaran tüm balıkçılar için emeklerini karşılıksız bırakmamak için sadece 6-8 metrelik balıkçı tekneleri için özel bir ürün geliştirme ihtiyacı duyduklarını ifade eden Şahin, “Balıkçılık, ülkemizin geçmişten bugüne en önemli mesleklerinden bir tanesi. Büyük emek ve özveri isteyen bu meslekte, balıkçıların kullandıkları motor da zorlu deniz şartlarında onları yarı yolda bırakmamalı, yakıt tasarrufuyla ceplerini zorlamamalı. Bu ihtiyaçlardan çıkarak geliştirdiğimiz marin motor, kompakt yapısı, düşük rölanti devri ve yüksek güç kabiliyeti ile tüm ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyor.” dedi.


 


İlginizi çekebilir...

Wartsila Semineri

Warstila, 17 Nisan 2019 tarihinde Divan Asia Hotel salonlarında müşterileri için seminer düzenliyor....
11 Nisan 2019 Perşembe / 17:23

Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'nde Anıldı

10'uncu Geleneksel Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri Anma Günü, baharın müjdecisi sakura çiçekleriyle renklenen Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'n...
9 Nisan 2019 Salı / 11:18

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası'nın '1. Ulusal Çocuk ve Gemi' Konulu Resim Yarışması

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, çocuklarımıza denizi, gemiyi ve Gemi Mühendisliği mesleğini t...
3 Nisan 2019 Çarşamba / 17:12

 

  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.