E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
METXY
INTERNATIONAL PAINT
MARİNSU İZOLASYON
ETAP MARINE

Erin Motor, İzmir Çıkarması Yaptı

Erin Motor, İzmir Çıkarması Yaptı

2 Ekim 2018 Salı / 09:59 | HABERLER
69. Sayı (Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim 2018)

Yüzde 100 Türk markası Erin Motor, 17-19 Temmuz tarihlerinde Alaçatı Marina’dan başlayıp Güzelbahçe ve Bostanlı rotasıyla devam ederek 6-8 metrelik balıkçı tekneleri için özel geliştirdiği marin motorun lansmanını gerçekleştirdi.

Mühendislik gücü ve özgün tasarımıyla yüzde 100 yerli üretim bir motor firması olma hedefiyle yola çıkan Erin Motor, ilk ürün lansmanını gerçekleştirdiği nisan ayından bugüne ürün gamıyla ses getirmeye devam ediyor. Marin motor, endüstriyel dizel motor, tarım sulama alanlarında kullanılan motopomp ve jeneratör çeşitleriyle Türkiye’nin her yıl yaptığı yaklaşık 50 bin adetlik motor ithalatının önüne geçme hedefi bulunan Erin Motor, marin motor lansmanını ise 17 Temmuz Salı günü Alaçatı Marina’da gerçekleştirdi. Ege Bölgesi rotasına 18 Temmuz Çarşamba günü Güzelbahçe Salih Evleri Balıkçı Barınağıyla devam ederek ve 19 Temmuz Perşembe günü Bostanlı Balıkçı Barınağı’nda tamamladı.

“Yüzde 100 Yerli Marin Dizel Motor” lansmanına, Çeşme Liman Başkanı Nihat Tozman, Port Alaçatı Marina Müdürü Deniz Şahin, Yakamoz Jeneratör Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Selçuk İzci, IC Marine Genel Müdürü Can Atılgan ve Yakamoz Makina Danışmanı Yaşar Yılmaz katılım gösterdi. Davetlerde, 6 ila 8 metre arasındaki balıkçı tekneleri için özel geliştirilen Yüzde 100 Yerli Marin Dizel Motor tura çıktı ve davetlilerden tam not aldı. 

Davetin açılışında konuşma yapan Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, “Şahin Metal’den edindiğimiz know-how’dan hareketle ve endüstriyel dizel motor pazarındaki boşluğu görmemizle çıktığımız bu yolculuğumuzda, farklı ürün gamımızla dünyanın önde gelen motorlarıyla hem kalite hem de yakıt tasarrufu konusunda rekabet edeceğiz.” açıklamasında bulundu. Ekmeğini denizden çıkaran tüm balıkçılar için emeklerini karşılıksız bırakmamak için sadece 6-8 metrelik balıkçı tekneleri için özel bir ürün geliştirme ihtiyacı duyduklarını ifade eden Şahin, “Balıkçılık, ülkemizin geçmişten bugüne en önemli mesleklerinden bir tanesi. Büyük emek ve özveri isteyen bu meslekte, balıkçıların kullandıkları motor da zorlu deniz şartlarında onları yarı yolda bırakmamalı, yakıt tasarrufuyla ceplerini zorlamamalı. Bu ihtiyaçlardan çıkarak geliştirdiğimiz marin motor, kompakt yapısı, düşük rölanti devri ve yüksek güç kabiliyeti ile tüm ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyor.” dedi.


 


İlginizi çekebilir...

Geleneksel "Azimut Türkiye Yaz Buluşması" Bodrum'da Gerçekleştirildi

Karina Yatçılık'ın geleneksel 'Azimut Türkiye Yaz Buluşması', Serafina Mare, Bodrum'da yapıldı....
2 Ekim 2018 Salı / 10:13

Yeni Dreamline 26 S Türkiye'ye Doğru Yola Çıktı

Dreamline filosunun en küçük modeli 26 M gövde dizaynında ve tekne içinde yapılan yenilik ve pratik çözümlerini barındıran S versiyonu ile çok yakında...
2 Ekim 2018 Salı / 10:08

Majesty Yachts'tan Türkiye'de Özel Gösterim

Dünyanın en iyi 10 süperyat üreticisi listesinde yer alan Majesty Yachts, Cannes ve Monako Boat Show'larına katılım öncesi İstanbul Boğazı'nın...
2 Ekim 2018 Salı / 10:04