E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Erin Motor, İzmir Çıkarması Yaptı

Erin Motor, İzmir Çıkarması Yaptı

2 Ekim 2018 Salı / 09:59 | HABERLER
69. Sayı (Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim 2018)
28 kez okundu

Yüzde 100 Türk markası Erin Motor, 17-19 Temmuz tarihlerinde Alaçatı Marina’dan başlayıp Güzelbahçe ve Bostanlı rotasıyla devam ederek 6-8 metrelik balıkçı tekneleri için özel geliştirdiği marin motorun lansmanını gerçekleştirdi.

Mühendislik gücü ve özgün tasarımıyla yüzde 100 yerli üretim bir motor firması olma hedefiyle yola çıkan Erin Motor, ilk ürün lansmanını gerçekleştirdiği nisan ayından bugüne ürün gamıyla ses getirmeye devam ediyor. Marin motor, endüstriyel dizel motor, tarım sulama alanlarında kullanılan motopomp ve jeneratör çeşitleriyle Türkiye’nin her yıl yaptığı yaklaşık 50 bin adetlik motor ithalatının önüne geçme hedefi bulunan Erin Motor, marin motor lansmanını ise 17 Temmuz Salı günü Alaçatı Marina’da gerçekleştirdi. Ege Bölgesi rotasına 18 Temmuz Çarşamba günü Güzelbahçe Salih Evleri Balıkçı Barınağıyla devam ederek ve 19 Temmuz Perşembe günü Bostanlı Balıkçı Barınağı’nda tamamladı.

“Yüzde 100 Yerli Marin Dizel Motor” lansmanına, Çeşme Liman Başkanı Nihat Tozman, Port Alaçatı Marina Müdürü Deniz Şahin, Yakamoz Jeneratör Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Selçuk İzci, IC Marine Genel Müdürü Can Atılgan ve Yakamoz Makina Danışmanı Yaşar Yılmaz katılım gösterdi. Davetlerde, 6 ila 8 metre arasındaki balıkçı tekneleri için özel geliştirilen Yüzde 100 Yerli Marin Dizel Motor tura çıktı ve davetlilerden tam not aldı. 

Davetin açılışında konuşma yapan Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, “Şahin Metal’den edindiğimiz know-how’dan hareketle ve endüstriyel dizel motor pazarındaki boşluğu görmemizle çıktığımız bu yolculuğumuzda, farklı ürün gamımızla dünyanın önde gelen motorlarıyla hem kalite hem de yakıt tasarrufu konusunda rekabet edeceğiz.” açıklamasında bulundu. Ekmeğini denizden çıkaran tüm balıkçılar için emeklerini karşılıksız bırakmamak için sadece 6-8 metrelik balıkçı tekneleri için özel bir ürün geliştirme ihtiyacı duyduklarını ifade eden Şahin, “Balıkçılık, ülkemizin geçmişten bugüne en önemli mesleklerinden bir tanesi. Büyük emek ve özveri isteyen bu meslekte, balıkçıların kullandıkları motor da zorlu deniz şartlarında onları yarı yolda bırakmamalı, yakıt tasarrufuyla ceplerini zorlamamalı. Bu ihtiyaçlardan çıkarak geliştirdiğimiz marin motor, kompakt yapısı, düşük rölanti devri ve yüksek güç kabiliyeti ile tüm ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyor.” dedi.


 


İlginizi çekebilir...

İBB'nin tamamen milli tekneleri ilk kez sergilenecek

Dünya denizcilik sektörünün en büyük ikinci fuarı CNR Avrasya Boat Show, 23 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında 14. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor....
15 Şubat 2019 Cuma / 14:25

Numarine ve Furrion'dan CES 2019 için Dev İşbirliği

Türk motoryat üreticisi Numarine ile Hong Kong merkezli teknoloji firması Furrion, dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan CES (Tüketici Elektroniği Fu...
14 Ocak 2019 Pazartesi / 10:23

SEYAD, 2019 Yılı Mali Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD), 2019 yılı Mali Genel Kurul toplantısını 5 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirdi....
14 Ocak 2019 Pazartesi / 09:36


©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.