E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Sirena 64

Sirena 64

5 Temmuz 2018 Perşembe | PROJE
68. Sayı (Mayıs-Haziran 2018)
813 kez okundu

Sirena Marine’in yeni serisi Sirena Yachts’ın ilk modeli olan Sirena 64, yarı deplasman gövdesiyle kayıcı teknelere yakın hız, deplasman teknelere  benzer konfor ve stabilite sunuyor...

Sirena 64, Sirena Marine’in geçtiğimiz yıl lansmanını yaptığı yeni serisi Sirena Yachts’ın ilk modeli. Dünya prömiyerini 2017 Boot Dusseldorf’ta gerçekleştiren Sirena 64, Türkiye’de ise ilk kez Şubat ayında Tuzla’da düzenlenen Boat Show Eurasia’da sergilendi.

20,74 metre tam boyu olan tekne; 5,9 metre en, 1,48 metre draft ölçülerine sahip. Teknenin toplam ağırlığı ise 46 ton. İki adet CAT C12.9 - 850 Hp motor bulunan tekne opsiyonel olarak iki adet CAT C12.9 - 1000 Hp motor seçeneğiyle de sunuluyor. 850 Hp motorlarla 26 knots, 1000 Hp motorlarla 28 knots maksimum hıza ulaşan Sirena 64’ün seyir hızı 16 knots, ekonomik seyir hızı ise 10 knots.

CE Category A sertifikasına sahip teknenin konsept tasarımı ve dış tasarımı Frers Naval Architecture & Engineering tarafından yapılmış. İç tasarımı Design Studio Spadolini tarafından yapılan Sirena 64’ün mühendislik projesi ise yine Frers Naval Architecture & Engineering imzası taşıyor.

Teknede standart 3 kamaranın yanı sıra opsiyonel olarak bir de mürettebat kamarası yer alabiliyor. Sirena Marine, teknelerinin tamamında olduğu gibi bu modelde de en yüksek üretim teknolojisi olan vakum infüzyon tekniğini kullanıyor. Sirena 64’ün gövdesi E-glass camelyafı, güverte ve üst yapısı ise tamamen hibrit karbon olarak üretiliyor.

SIRENA 64 TEKNİK ÖZELLİKLER
Boy: 20,74 m.
En: 5,9 m.
Draft: 1,48 m.
Konsept & Tasarım: Frers Naval Architecture & Engineering
Motor: CAT C12.9 - 850Hp x 2 (opsiyonel: CAT C12.9 - 1000Hp x 2)
Azami hız: 28 knots
Seyir hızı: 16 knots
Yakıt kapasitesi: 5000 lt.
Temiz su kapasitesi: 1400 lt.
Pis su kapasitesi: (400 lt. siyah su, 400 lt. gri su)

Sirena Yachts serisinin tüm modellerinde olduğu gibi Sirena 64, sınıfının en geniş iç ve dış hacmine sahip teknelerden biri. Yarı deplasman gövdesiyle kayıcı teknelere yakın hız, deplasman teknelere benzer konfor ve stabilite sunuyor. Yüksek yakıt verimliliği ve tank kapasitesiyle uzun menzil gidebiliyor. Kategori A sınıfı olduğu için her türlü hava ve deniz koşullarında seyre uygun. Önemli bir diğer özelliği ise iç tasarımının kişiselleştirilebilir olması.

Yatın dış tasarımı ve mühendisliğinden sorumlu German Frers de yatın tasarımının kişiye özel kılınabilirliğinin ve konforunun altını çiziyor. Ünlü tasarımcı, Sirena Yachts serisi ile ilgili; “Motoryatın üç farklı yerleşimi de manzaraya tam hakimiyet sağlayan gövde camları ile bol miktarda doğal ışık ve yanı sıra cömert bir hacim sunuyor” şeklinde konuşuyor.

Sirena 64, yüksek hızlarda planing özelliğini koruyan, etkili bir gövde yapısına sahip. Ekonomik yakıt tüketimiyle (muadillerine kıyasla 12-16 knot’ta ilerlediğinde yüzde 20 daha iyi) deniz severlerin beğenisini kazanan Sirena 64, sahip olduğu stabilizörler sayesinde seyir halinde veya demirliyken konforlu bir yaşam alanı sunuyor. Sirena Marine’in otomotiv sektöründeki deneyimi de yeni motoryatın vinilester infüzyon yöntemiyle üretim sürecini açıklıyor. Bu teknik sayesinde tekne gövdesi osmoza karşı dayanıklılık sergilerken, uzun ömürlü olma garantisi veriyor.


 


İlginizi çekebilir...

Reliant Yachts ve Su Marine İşbirliği Ürünü X40 Serisi

ABD'nin köklü yat tasarım firması ile onun dünya çapındaki tek üreticisi, Türkiye'nin önde gelen yat tersanesi Su Marine'in yeni, seçkin v...
20 Kasım 2018 Salı

Melce 777

Aykut Turan Design tarafından tasarlanan ve üretilen Melce 777, Şubat ayında düzenlenen CNR Avrasya Boat Show'da ilk kez deniz severlerin beğenisi...
5 Temmuz 2018 Perşembe

Güneş Enerjili Yüzen Ev

Güneş enerjili 'Yüzen ev' 1960'lı yılların denizle barışık İstanbul'undan esinlenerek tasarlanmış ve günümüzde yeniden deniz yaşamına ...
30 Nisan 2018 Pazartesi

 

 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.