E-Bültene Abone Olun!

x

Dergimizle ilgili e-bültenleri almak için lütfen e-posta adresinizi yazınız:

 


E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Karina Yatçılık, Fairline Yachts'ın 50. Yılını İstanbul'da Kutladı

Karina Yatçılık, Fairline Yachts'ın 50. Yılını İstanbul'da Kutladı

5 Temmuz 2018 Perşembe / 09:43 | HABERLER
68. Sayı (Mayıs-Haziran 2018)
16 kez okundu

İngiltere’nin tüm dünyada el işçiliği ile tanınan, ilkleri yaratmış lüks tekne markası Fairline Yachts, Karina Yatçılık tarafından düzenlenen bir etkinlikle 50. kuruluş yıl dönümünü İstanbul’da kutladı. 50. yıl kutlamasında ayrıca Fairline Yachts’ın yeni modeli Fairline Squadron 53’ün de Türkiye ön gösterimi yapıldı.

Fairline Yachts markasını Türkiye’de 23 yıldır temsil eden İstanbul merkezli yat satış firması Karina Yatçılık tarafından Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen etkinliğe İngiltere’den Fairline Yachts Genel Müdürü Russell Currie ve İş Geliştirme Direktörü Karl Gilding katıldı.

Fairline Yachts Genel Müdürü Russell Currie ve Karina Yatçılık yönetici ortakları Murat Soydaş ile Ersev Sevinçer ev sahipliğinde düzenlenen davette konuklar, Türkiye lansmanı yapılan Fairline Squadron 53 modelini yakından inceleme imkânı da buldular.

Karina Yatçılık Genel Müdürü Murat Soydaş, Fairline Yachts temsilciliğini 23 yıldır başarıyla Ersev Sevinçer, Russell Currie, Karl Gilding, Murat Soydaş yürüttüklerini vurgularken şunları söyledi: “1989 yılında Türkiye’nin ilk resmi yat satış firması olarak kurduğumuz Karina ile Fairline birbirleriyle çok özdeşleşmiş isimler. Türkiye’de çok sayıda Fairline kullanıcısı var. Bugüne kadar Karina olarak 23 yıl içinde yaklaşık 200 adet Fairline tekneyi Türkiye’ye getirdik ve müşterilerimize teslim ettik. Çeşitli vesilelerle ikinci el olarak gelenleri de katarsak ülkemizde tahminen 250-300 arası Fairline popülasyonu olduğunu düşünüyoruz. Fairline’ların sayısı gün geçtikçe artıyor. Fairline ile bir araya geldiğimiz bu etkinliği 10. kez düzenlemekten mutluluk duyuyoruz. Bu gece, Squadron 53 model teknemizin lansmanını da yaparak deniz severlerin beğenisine sunmanın heyecanını yaşıyoruz.”

Fairline Yachts Genel Müdürü Russell Currie de Türkiye’de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek şöyle konuştu: “50 yıllık bir marka olan Fairline bugüne dek 13 bine yakın tekne üretti. 33 feet’ten, 80 feet’e kadar lüks yatlar üretiyoruz. Hepsi çift motorlu, 32 knota yakın hıza ulaşan, kabinleri çok kullanışlı ve denizciliği çok iyi teknelerdir. Tekneyi dışarıdan beğenmek, teknenin içini sevmek ve sevdiğiniz teknenin size istediğiniz performansı yaşatması... Biz Fairline olarak bu üçlü kombinasyonu sunuyoruz. Teknelerimizin en çok kullanıldığı bölge olarak Akdeniz’i gösterebiliriz; İtalya, İspanya Fransa ve Türkiye. Fairline ile Türk aile kültürü birbirine çok uygun; çok çalışıp çok kazanmak ve aile ile birlikte en iyi vakti en iyi ürünle harcamak. Türkiye’de çok fazla güzel deniz ve kıyı var. Bence Türk insanı tekneciliği çok seviyor ve kültürlerinde bu olduğu için dünyanın dört bir yanındaki insanların parayla satın alamayacakları güzellikteki denizlerin tadını çıkarmalılar.”


 


İlginizi çekebilir...

SEYAD, 2019 Yılı Mali Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD), 2019 yılı Mali Genel Kurul toplantısını 5 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirdi....
14 Ocak 2019 Pazartesi / 09:36

Dünyanın En Büyük Geçici Mega Yapısı, Boat Show Tuzla için Kuruluyor

Viaport Marina'da 16 Şubat'ta başlayacak Boat Show Tuzla Kara Fuarı için, dünyanın en büyük geçici mega yapısı kuruluyor......
8 Ocak 2019 Salı / 15:48

'Denizin İncileri'ni Üniversiteli Gençler Tasarlayacak

Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği'nin her yıl organize ettiği ve artık gelenekselleşen ''8. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışmas...
4 Ocak 2019 Cuma / 10:21

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.