E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Erin Motor Vites Büyüttü

Erin Motor Vites Büyüttü

5 Temmuz 2018 Perşembe / 10:26 | HABERLER
68. Sayı (Mayıs-Haziran 2018)
20 kez okundu

Özgün tasarımıyla ve mühendislik gücü ile yüzde yüz yerli üretim bir motor firması olma hedefiyle yola çıkan Erin Motor; endüstriyel dizel motor, motopomp, marin motor ve jeneratör üretimiyle dünya standartlarını yakalıyor.

Yaklaşık 30 yıldır otomotiv yan sanayi sektörünün nabzını tutan, 70’li yıllarda Şahin Kalıp ile başlayan parlak geçmişine 1989 yılında otomotiv yan sanayi sektörüne üretim yapmak üzere kurulan Şahin Metal ile devam eden grup; Erin Motor markasıyla hem endüstriyel dizel motor hem de jeneratör ihtiyacı olan firmaların 1 numaralı markası olma hedefinde.

Firma ile ilgili bilgi veren Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, şunları söyledi: “Erin Motor olarak hedefimiz milyar dolarlık ithalat yapılan piyasada ithal ürünlerle rekabet edecek ve ithalatın önünü kesecek güçlü ve yüzde yüz yerli bir marka yaratmaktı. 10 yıllık Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarımız sonucunda Erin Motor markamızı oluşturduk. Şahin Kalıp ve Şahin Metal’den edindiğimiz know-how’dan hareketle, endüstriyel dizel motor pazarındaki boşluğu görüp, yüzde yüz yerli markamızla, sektöre yeni bir soluk kazandırıyoruz. 2015 yılında motor üretimi yapmak amacıyla Erin Motor’u kurduk. Motor üretimi bizim için fason üretim yapan bir firmadan kendi know-how’ı ile son mamul üreten bir firmaya dönüşmek demek. Katma değeri yüksek bir ürün üretmek her zaman firma ortaklarının hayaliydi ve bu hayale yüzde yüz yerli bir dizel motor üretimi ile ulaşmış bulunmaktayız.”

“İlk ürünümüz olan bu motoru tasarlamadan önce gücü belirledik ve ardından bu gücü üretecek; fonksiyonel ve ergonomik, emisyonları dünyaca tespit edilen sınırlar içinde, çevre dostu, üreteceği güç / toplam ağırlık oranı dünyanın önde gelen motorları ile rekabet edecek seviyede, yakıt ekonomisi dünya standartlarında ve satış fiyatı rakipleri ile rekabet edecek sınırlar içinde bir motor tasarladık. Tamamı dizel üretilen motorlarımız ağırlıklı olarak endüstriyel ürünlerde kullanılıyor. En büyük kullanım alanları için kendi ürünlerimizi de piyasaya sunmuş durumdayız. Bunlar jeneratörler, marin motorları ve motopomplar. Nisan ayında gerçekleşen Automechanika İstanbul 2018 Fuarı’nda motorumuzun lansmanını yaptık.

İlk çeyrek için hedefimiz, seri üretim ile ilgili hazırlıklarımızı tamamlayıp Mayıs ayında satışa başlamaktı ve hedefimizi öncesinde tutturmuş bulunuyoruz. Projeye başladığımız günden beri hedefimizi hep bütün dünya olarak koyduk. Bizim için önemli olan, uluslararası kabulü olan bir motor üretmekti ve bu hedefimize ulaştık. 5 yıl içinde kendi güç grubumuzda teknolojik olarak pazarın standartlarını belirleyen firma olmayı hedefliyoruz.”


 


İlginizi çekebilir...

Wartsila Semineri

Warstila, 17 Nisan 2019 tarihinde Divan Asia Hotel salonlarında müşterileri için seminer düzenliyor....
11 Nisan 2019 Perşembe / 17:23

Türk Denizcilik Sektörünün Uluslararası Buluşması 15. Exposhipping Expomaritt İstanbul, Ziyarete Açıldı

2-5 Nisan tarihleri arasında Viaport Marina Tuzla'da yapılan Uluslararası Exposhipping Expomaritt İstanbul 15. Uluslararası Denizcilik Fuar ve Kon...
2 Nisan 2019 Salı / 14:22

Yalıkavak Marinaya Anlamlı Ziyaret

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından '2018-2019 Dünyanın En İyi Süper Yat M...
16 Mart 2019 Cumartesi / 15:10

 

  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.