E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
INTERNATIONAL PAINT
ETAP MARINE
MARİNSU İZOLASYON
METXY

Boat Antalya, Otoshow'la Birlikte Yapıldı

Boat Antalya, Otoshow'la Birlikte Yapıldı

30 Nisan 2018 Pazartesi / 12:02 | HABERLER
67. Sayı (Mart-Nisan 2018)

Deniz tutkunlarını ve otomobil severleri eş zamanlı olarak tek çatı altında toplayan TÜYAP Boat Antalya ve Otoshow Fuarları, 13-18 Mart 2018 tarihleri arasında Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Otomobil Distribütörleri Derneği ve Antalya Deniz Ticaret Odası işbirliğiyle gerçekleştirilen fuarlarla, deniz ve otomobil sektörüne hareketlilik kazandırılması hedeflendi.

Fuarların açılış töreninde konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Bu şehirde hem pazarı hem de turizmi çeşitlendirmek için etkinlikler yapıyoruz. Bunlardan biri de sektörel fuarları artırmak. Bunun için ANFAŞ yıllar önce kent yöneticilerinin büyük emekleriyle kurulmuş ve bu yapı ortaya çıkmış. Önemli bir avantajımız var” dedi.

Antalya’nın çok önemli bir tersane şehri olduğunu söyleyen Karaloğlu, “Tarihe baktığımızda Antalya ve Alanya, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde de çok önemli bir tersane şehriydi. Bugün Antalya Serbest Bölge, en önemli deniz araçları ve botların üretildiği bir merkeze dönüştü. Ama Serbest Bölge’den fuara çok fazla katılan yokmuş, mutlaka o arkadaşlar da buradaki fuara destek olmalı” şeklinde konuştu. Yine açılışta konuşan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ise, Antalya’nın dünyanın en iyi yatlarını ürettiğine işaret ederek, imkanı olan herkesin fuara katılması ve buradan yat satın alarak sektörün gelişmesine destek vermesi çağrısında bulundu.

Antalya DTO Başkanı İnanç Kendiroğlu da, Boat Antalya’nın bir ayağının da sezon sonunda Kaleiçi’nde deniz üzerinde gerçekleştirileceğini açıkladı.


 


İlginizi çekebilir...

Geleneksel "Azimut Türkiye Yaz Buluşması" Bodrum'da Gerçekleştirildi

Karina Yatçılık'ın geleneksel 'Azimut Türkiye Yaz Buluşması', Serafina Mare, Bodrum'da yapıldı....
2 Ekim 2018 Salı / 10:13

Yeni Dreamline 26 S Türkiye'ye Doğru Yola Çıktı

Dreamline filosunun en küçük modeli 26 M gövde dizaynında ve tekne içinde yapılan yenilik ve pratik çözümlerini barındıran S versiyonu ile çok yakında...
2 Ekim 2018 Salı / 10:08

Majesty Yachts'tan Türkiye'de Özel Gösterim

Dünyanın en iyi 10 süperyat üreticisi listesinde yer alan Majesty Yachts, Cannes ve Monako Boat Show'larına katılım öncesi İstanbul Boğazı'nın...
2 Ekim 2018 Salı / 10:04