E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
MEGA TACHT TRANSPORT
INTERNATIONAL PAINT
MARİNSU İZOLASYON
ETAP MARINE
METXY
BODRUM MARİNA

Boat Antalya, Otoshow'la Birlikte Yapıldı

Boat Antalya, Otoshow'la Birlikte Yapıldı

30 Nisan 2018 Pazartesi / 12:02 | HABERLER63 kez okundu

Deniz tutkunlarını ve otomobil severleri eş zamanlı olarak tek çatı altında toplayan TÜYAP Boat Antalya ve Otoshow Fuarları, 13-18 Mart 2018 tarihleri arasında Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Otomobil Distribütörleri Derneği ve Antalya Deniz Ticaret Odası işbirliğiyle gerçekleştirilen fuarlarla, deniz ve otomobil sektörüne hareketlilik kazandırılması hedeflendi.

Fuarların açılış töreninde konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Bu şehirde hem pazarı hem de turizmi çeşitlendirmek için etkinlikler yapıyoruz. Bunlardan biri de sektörel fuarları artırmak. Bunun için ANFAŞ yıllar önce kent yöneticilerinin büyük emekleriyle kurulmuş ve bu yapı ortaya çıkmış. Önemli bir avantajımız var” dedi.

Antalya’nın çok önemli bir tersane şehri olduğunu söyleyen Karaloğlu, “Tarihe baktığımızda Antalya ve Alanya, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde de çok önemli bir tersane şehriydi. Bugün Antalya Serbest Bölge, en önemli deniz araçları ve botların üretildiği bir merkeze dönüştü. Ama Serbest Bölge’den fuara çok fazla katılan yokmuş, mutlaka o arkadaşlar da buradaki fuara destek olmalı” şeklinde konuştu. Yine açılışta konuşan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ise, Antalya’nın dünyanın en iyi yatlarını ürettiğine işaret ederek, imkanı olan herkesin fuara katılması ve buradan yat satın alarak sektörün gelişmesine destek vermesi çağrısında bulundu.

Antalya DTO Başkanı İnanç Kendiroğlu da, Boat Antalya’nın bir ayağının da sezon sonunda Kaleiçi’nde deniz üzerinde gerçekleştirileceğini açıkladı.


 

İlginizi çekebilir...

İMEAK DTO'nun Yeni Başkanı Tamer Kıran

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 8 Nisan Pazar günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan seçimle yeni başkanını seçti....
30 Nisan 2018 Pazartesi / 12:45

METYX, Macaristan'daki Üretim Tesislerini Genişletmek İçin HIPA Yatırım Desteği Alıyor

METYX Group, Macar Yatırım Teşvik Ajansı (HIPA) ile görüşerek Macaristan'daki üretim tesisini büyütmek üzere yapacağı yatırımlar için Macar hüküme...
30 Nisan 2018 Pazartesi / 12:41

Boat Builder Türkiye Dergisi olarak 13-16 Mart 2018 tarihleri arasında TÜYAP Boat Antalya'dayız.

13-16 Mart 2018 Anfaş Antalya Fuar ve Kongre Merkezi...
12 Mart 2018 Pazartesi / 21:01