E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Boat Antalya, Otoshow'la Birlikte Yapıldı

Boat Antalya, Otoshow'la Birlikte Yapıldı

30 Nisan 2018 Pazartesi / 12:02 | HABERLER
67. Sayı (Mart-Nisan 2018)
17 kez okundu

Deniz tutkunlarını ve otomobil severleri eş zamanlı olarak tek çatı altında toplayan TÜYAP Boat Antalya ve Otoshow Fuarları, 13-18 Mart 2018 tarihleri arasında Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Otomobil Distribütörleri Derneği ve Antalya Deniz Ticaret Odası işbirliğiyle gerçekleştirilen fuarlarla, deniz ve otomobil sektörüne hareketlilik kazandırılması hedeflendi.

Fuarların açılış töreninde konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Bu şehirde hem pazarı hem de turizmi çeşitlendirmek için etkinlikler yapıyoruz. Bunlardan biri de sektörel fuarları artırmak. Bunun için ANFAŞ yıllar önce kent yöneticilerinin büyük emekleriyle kurulmuş ve bu yapı ortaya çıkmış. Önemli bir avantajımız var” dedi.

Antalya’nın çok önemli bir tersane şehri olduğunu söyleyen Karaloğlu, “Tarihe baktığımızda Antalya ve Alanya, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde de çok önemli bir tersane şehriydi. Bugün Antalya Serbest Bölge, en önemli deniz araçları ve botların üretildiği bir merkeze dönüştü. Ama Serbest Bölge’den fuara çok fazla katılan yokmuş, mutlaka o arkadaşlar da buradaki fuara destek olmalı” şeklinde konuştu. Yine açılışta konuşan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ise, Antalya’nın dünyanın en iyi yatlarını ürettiğine işaret ederek, imkanı olan herkesin fuara katılması ve buradan yat satın alarak sektörün gelişmesine destek vermesi çağrısında bulundu.

Antalya DTO Başkanı İnanç Kendiroğlu da, Boat Antalya’nın bir ayağının da sezon sonunda Kaleiçi’nde deniz üzerinde gerçekleştirileceğini açıkladı.


 


İlginizi çekebilir...

Wartsila Semineri

Warstila, 17 Nisan 2019 tarihinde Divan Asia Hotel salonlarında müşterileri için seminer düzenliyor....
11 Nisan 2019 Perşembe / 17:23

Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'nde Anıldı

10'uncu Geleneksel Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri Anma Günü, baharın müjdecisi sakura çiçekleriyle renklenen Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'n...
9 Nisan 2019 Salı / 11:18

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası'nın '1. Ulusal Çocuk ve Gemi' Konulu Resim Yarışması

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, çocuklarımıza denizi, gemiyi ve Gemi Mühendisliği mesleğini t...
3 Nisan 2019 Çarşamba / 17:12

 

  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.