E-Bültene Abone Olun!

x

Dergimizle ilgili e-bültenleri almak için lütfen e-posta adresinizi yazınız:

 


E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Boat Antalya, Otoshow'la Birlikte Yapıldı

Boat Antalya, Otoshow'la Birlikte Yapıldı

30 Nisan 2018 Pazartesi / 12:02 | HABERLER
67. Sayı (Mart-Nisan 2018)
9 kez okundu

Deniz tutkunlarını ve otomobil severleri eş zamanlı olarak tek çatı altında toplayan TÜYAP Boat Antalya ve Otoshow Fuarları, 13-18 Mart 2018 tarihleri arasında Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Otomobil Distribütörleri Derneği ve Antalya Deniz Ticaret Odası işbirliğiyle gerçekleştirilen fuarlarla, deniz ve otomobil sektörüne hareketlilik kazandırılması hedeflendi.

Fuarların açılış töreninde konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Bu şehirde hem pazarı hem de turizmi çeşitlendirmek için etkinlikler yapıyoruz. Bunlardan biri de sektörel fuarları artırmak. Bunun için ANFAŞ yıllar önce kent yöneticilerinin büyük emekleriyle kurulmuş ve bu yapı ortaya çıkmış. Önemli bir avantajımız var” dedi.

Antalya’nın çok önemli bir tersane şehri olduğunu söyleyen Karaloğlu, “Tarihe baktığımızda Antalya ve Alanya, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde de çok önemli bir tersane şehriydi. Bugün Antalya Serbest Bölge, en önemli deniz araçları ve botların üretildiği bir merkeze dönüştü. Ama Serbest Bölge’den fuara çok fazla katılan yokmuş, mutlaka o arkadaşlar da buradaki fuara destek olmalı” şeklinde konuştu. Yine açılışta konuşan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ise, Antalya’nın dünyanın en iyi yatlarını ürettiğine işaret ederek, imkanı olan herkesin fuara katılması ve buradan yat satın alarak sektörün gelişmesine destek vermesi çağrısında bulundu.

Antalya DTO Başkanı İnanç Kendiroğlu da, Boat Antalya’nın bir ayağının da sezon sonunda Kaleiçi’nde deniz üzerinde gerçekleştirileceğini açıkladı.


 


İlginizi çekebilir...

SEYAD, 2019 Yılı Mali Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Sektörel Yayıncılar Derneği (SEYAD), 2019 yılı Mali Genel Kurul toplantısını 5 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirdi....
14 Ocak 2019 Pazartesi / 09:36

Dünyanın En Büyük Geçici Mega Yapısı, Boat Show Tuzla için Kuruluyor

Viaport Marina'da 16 Şubat'ta başlayacak Boat Show Tuzla Kara Fuarı için, dünyanın en büyük geçici mega yapısı kuruluyor......
8 Ocak 2019 Salı / 15:48

'Denizin İncileri'ni Üniversiteli Gençler Tasarlayacak

Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği'nin her yıl organize ettiği ve artık gelenekselleşen ''8. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışmas...
4 Ocak 2019 Cuma / 10:21

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.