E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Gemi Mühendisliği Haftası Etkinlikleri Tamamlandı

Gemi Mühendisliği Haftası Etkinlikleri Tamamlandı

17 Aralık 2018 Pazartesi / 11:59 | HABERLER39 kez okundu

Gemi Mühendisleri Odası’nın “Gemi Mühendisliği Haftası'18” etkinlikleri kapsamında 12-13-14 Aralık 2018 tarihinde Piri Reis Üniversitesi Hazırlık Yerleşkesi Konferans Salonu’nda düzenlediği paneller tamamlandı.
Panellerin 1. oturumu olan “Elektrikli Sevk Sistemleri” 12 Aralık 2018 tarihinde yoğun katılımla gerçekleştirildi. Denizcilik ve gemi inşa sektörünün yanı sıra öğrenciler de panele katılım gösterdi. Panel, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bostancı’nın ve KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kocabaş’ın konuşmaları ile başladı. Panelde BMA Teknoloji A.Ş. Genel Müdürü Mert Ünlüsan ve BMA Teknoloji Ar-Ge Müdürü Akın Artun elektrikli sevk sistemleriyle ilgili birer sunum yaptı.

2. Gün, Balast Suyu Arıtma Sistemleri Konuşuldu
Gemi Mühendisliği Haftası'18 etkinliklerinin ikinci gününde “Balast Suyu Arıtma Sistemleri ve Kuralları” paneli gerçekleştirildi. Piri Reis Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nurhan Kahyaoğlu moderatörlüğünde başlayan oturum, Türk Loydu Vakfı Kıdemli Plan Onay Mühendisi Serdar Seber, Türk Loydu Vakfı Kıdemli Araştırma Kural Geliştirme Mühendisi Aslı Yaldız Öztekin ve Lloyd’s Register Plan Onay ve Helpdesk Koordinatörü Hüseyin Doğar’ın sunumları ile devam etti.

3. Günün Konusu, Emisyon Kurallarıydı
Etkinliklerin üçüncü gününde ise “Uluslararası Sülfür Emisyon Kuralları ve Baca Gazı Yıkama Sistemleri” konulu panel gerçekleştirildi. Milli Savunma Üniversitesi-Deniz Harp Okulu Dekanı Prof. Dr. Ahmet Dursun Alkan moderatörlüğünde başlayan oturumda, Türk Loydu Vakfı Kıdemli Plan Onay Mühendisi Serdar Seber, Türk Loydu Vakfı Kıdemli Araştırma Kural Geliştirme Mühendisi Aslı Yaldız Öztekin, DNV-GL Bayrak Devleti Onayları Birimi Yöneticisi Yasemin Üstünlüoğlu ve İstanbul Teknik Üniversitesi Öğr. Gör. Prof. Dr. Selma Ergin konuyla ilgili sunumlarını yaptı.


 


İlginizi çekebilir...

Wartsila Semineri

Warstila, 17 Nisan 2019 tarihinde Divan Asia Hotel salonlarında müşterileri için seminer düzenliyor....
11 Nisan 2019 Perşembe / 17:23

Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'nde Anıldı

10'uncu Geleneksel Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri Anma Günü, baharın müjdecisi sakura çiçekleriyle renklenen Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'n...
9 Nisan 2019 Salı / 11:18

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası'nın '1. Ulusal Çocuk ve Gemi' Konulu Resim Yarışması

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, çocuklarımıza denizi, gemiyi ve Gemi Mühendisliği mesleğini t...
3 Nisan 2019 Çarşamba / 17:12

 

  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.