E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

DYO Transocean '˜Gülümseyen Yunus'la Expomaritt Exposhipping'e Damga Vurdu

DYO Transocean '˜Gülümseyen Yunus'la Expomaritt Exposhipping'e Damga Vurdu

3 Nisan 2019 Çarşamba | HABERLER246 kez okundu

Expomaritt Exposhipping İstanbul Fuarı’na, dünyanın ‘Gülümseyen Yunusu’ olarak bilinen Hollanda merkezli Transocean ile DYO’nun işbirliği damgasını vurdu. DYO, fuarda artık Türkiye’de üretilen Dyo Transocean Deniz Boyaları’nın tanıtımını yaptı.

Fuarın açılışı nedeniyle düzenlenen galada konuşan DYO Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran, “Transocean ile yaptığımız işbirliği sayesinde yerli ve milli üretimin avantajlarını çok yakında hissedeceksiniz. Uluslararası sertifika ve referanslara sahip, rekabet avantajı sağlayacak yerli ve milli ürünlerle yeniden sektöre giriyoruz” dedi.

Expomaritt Exposhipping İstanbul 15.Uluslararası Denizcilik Fuarı, denizcilik sektörünü bir kez daha aynı çatı altında topladı. 5 Nisan tarihine kadar açık kalacak olan, İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası'nın ana sponsorluğunda Viaport Marina Tuzla’da gerçekleştirilen fuarda, gemi donatım-malzeme, denizcilik savunma sanayi, mekanik ve yardımcı donanım, mega yat ekipman teknolojileri, deniz boyaları alanında faaliyet gösteren şirketler yer aldı. Bu yıl fuarın yıldızı ise dünyanın ‘Gülümseyen Yunusu’ olarak bilinen Hollanda merkezli Transocean ile işbirliğine giderek bu marka ile ‘yerli ve milli’ üretime başlayan DYO oldu.

Yerli ve Milli Üretim
Boya sektörüne ilk adımını 1927 yılında deniz boyaları ticareti ile atan Yaşar Grubu’nun; uluslararası markası DYO, fuardaki A101 nolu standında hem Transocean ile işbirliğini duyurdu hem de DYO Transocean Deniz Boyaları ürünlerinin tanıtımını yaptı.
Expomaritt Exposhipping İstanbul 15.Uluslararası Denizcilik Fuarı’nın gala gecesinde konuşan DYO Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran, Transocean ile başlattıkları işbirliğinin sektöre sağlayacağı avantajları anlattı. DYO’nun boya sektörünün tamamını kapsadığına dikkat çeken Oran, “Nerede boya varsa biz oradayız. 1974 yılında bir süre Transocean ile birlikte deniz boyaları konusunda yatırımlar yapmıştık. Bir süre ara verdikten sonra bu kez çok daha güçlü olarak yeniden birlikte çalışmaya başladık. 60’a yakın ülkede yerli üreticilerle çalışan Transocean, Türkiye’de tercihini köklü bir şirket olan DYO’dan yana yaptı. Uluslararası sertifika ve referanslara sahip, rekabet avantajı sağlayacak yerli ve milli ürünlerle yeniden sektöre giriyoruz. Bunu çok yakında hepiniz hissedeceksiniz. DYO-Transocean işbirliği üretimin zamanında yapılması, maliyet avantajı ile piyasaya ciddi bir rekabet getirecek” dedi.

Açılışa Özel Gösteri
Bu arada 35 ülkeden, 200’ü aşkın katılımcı ve 600’ün üzerinde markanın yer aldığı 15. Expomaritt Exposhipping İstanbul Uluslararası Denizcilik Fuar ve Konferansı’nın sponsorları arasında yer alan DYO’nun açılışa özel olarak organize ettiği ritim gösterisi de büyük ilgi gördü.


 


İlginizi çekebilir...

CNR Yacht Festival Heyecanı Başladı

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve DENTUR tarafından organize edilen Türkiye'nin en görkemli denizcilik festivali CNR Yacht Festival...
4 Ekim 2019 Cuma

Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu Klasik Teknelere Ev Sahipliği Yaptı

Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu (KÜDENFOR), SETUR Kalamış Marina'da, İstanbul Yelken Kulübü, Tuzla Yat Kulübü, Tuzla Yelken ve Su Sporları Kulü...
24 Eylül 2019 Salı

Yalıkavak Marina, Monaco Yacht Show 2019'a Katılıyor

Yalıkavak Marina, 25-28 Eylül tarihlerinde Monaco'da bulunan Port Hercules'de gerçekleşecek dünyanın bir numaralı süper yat endüstri etkinliği...
19 Eylül 2019 Perşembe

 

 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.