E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ETAP MARINE
METXY
INTERNATIONAL PAINT
MARİNSU İZOLASYON

Exposhipping Expomaritt İstanbul Dünya Denizcilerini Ağırladı

Exposhipping Expomaritt İstanbul Dünya Denizcilerini Ağırladı

20 Nisan 2017 Perşembe / 09:29 | FUAR İZLENİMLERİ
61. Sayı (Mart-Nisan 2017)

Exposhipping Expomaritt İstanbul, 14. Uluslararası Denizcilik Fuar ve Konferansı 21-24 Mart tarihleri arasında, İMEAK Deniz Ticaret Odası adına UBM Fuarcılık tarafından sektörün kalbi Pendik- Tuzla bölgesinde yer alan Green Park Convention Center'da gerçekleştirildi.
Exposhipping Expomaritt İstanbul, 14. Uluslararası Denizcilik Fuar ve Konferansı 21-24 Mart tarihleri arasında, İMEAK Deniz Ticaret Odası adına UBM Fuarcılık tarafından sektörün kalbi Pendik- Tuzla bölgesinde yer alan Green Park Convention Center'da gerçekleştirildi.

Türk Gemi İnşa ve Yan Sanayisi ve global denizcilik sektörü, 4 günlük fuar ve konferans programı kapsamında tek çatı altında bir araya geldi. İlk defa tersaneler bölgesi ve yan sanayinin merkezine taşınan Exposhipping, tüm katılımcı ve ziyaretçilerden büyük beğeni topladı.

Ulusal ve uluslararası 133 Katılımcı, 42 Ülkeden 568 Marka ve 4 bin 786 denizcilik profesyonelini bir araya getiren fuar, yeni iş ortaklıklarının kurulmasına ve mevcut ilişkilerin sürdürülmesine imkan sağladı.
Fuar; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Selçuk Sert, IMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, GİSBİR Başkanı Murat Kıran, UBM EMEA (İstanbul) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Tığlıoğlu, sektör temsilcileri ve profesyonellerinin katıldığı resmi açılış töreni ile ziyarete açıldı.
Açılışta konuşan UBM EMEA (İstanbul) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Tığlıoğlu, “Ekonomi Bakanlığımızın koordinatörlüğünde ve İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nin organizatörlüğünde Alım Heyeti programımız bulunuyor. Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Güney Afrika, Kazakistan, Kuveyt, Singapur, Ukrayna ve Yunanistan başta olmak üzere denizcilik sektörüne yeni projeler kazandırabilecek hedef ülkelerden Alım Heyetleri, uzun soluklu işbirlikleri geliştirmek üzere Exposhipping İstanbul’dalar” dedi.

GİSBİR Başkanı Murat Kıran ise uluslararası katılımlı Exposhipping İstanbul’un, içinden geçmekte olduğumuz süreç bakımından, yurt dışında ülkemiz aleyhine yapılan dezenformasyon karşısında, sektör oyuncularının bu tür karalayıcı haberlerin doğru olmadığını yerinde görmesi açısından önemli olduğu ve doğru bir zamanlama seçildiği kanaatinde olduğunu belirtti.

IMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan da Türkiye’nin yurtdışındaki olumsuz algısına vurgu yaptığı konuşmasında, “Son aylarda hiç olmadığı kadar koşuyoruz, yurtdışındaki fuarları, kongreleri, konferansları ziyaret ediyoruz. Elimizden geldiğince anlatmaya çalışıyoruz. Bu nedenle fuarımıza gelen yabancı katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize teşekkür ediyoruz. Bakın görün Türkiye’de herşey normal. Fuarımıza son dönemde sorunlar yaşadığımız Hollanda ve Almanya’dan gelen misafirlerimize daha çok teşekkür ediyorum” dedi.

Seatrade Global Maritime Summit

Exposhipping İstanbul ile eş zamanlı düzenlenen Seatrade Global Maritime Summit kapsamında, 22 ve 23 Mart tarihlerinde sektör liderleri denizciliğin bugününü, geleceğini ve Türk gemi inşa sanayisinin önemini 360 derece mercek altına aldılar. 200’den fazla delegenin katıldığı konferans programı yoğun ilgi gördü.

 


İlginizi çekebilir...

Boat Show Eurasia Deniz Fuarı, Deniz Tutkunlarını Buluşturdu

200'ün üstünde teknenin sergilendiği Uluslararası Boat Show Eurasia Deniz Fuarı, 2-8 Ekim tarihleri arasında Tuzla Viaport Marina'da yapıldı.....
20 Kasım 2018 Salı / 14:12

CNR Avrasya Boat Show

Yat, süper yat, mega yatların yanı sıra motor yat ile seyir teknelerinin sergilendiği CNR Avrasya Boat Show'da hem ziyaretçi hem satış rekoru kırı...
30 Nisan 2018 Pazartesi / 15:40

Boat Show Eurasia

VİA Fuarcılık'ın Tuzla Viaport Marina'da hem karada hem denizde gerçekleştirdiği Boat Show Eurasia, 17-25 Şubat tarihleri arasında deniz sever...
30 Nisan 2018 Pazartesi / 14:23

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 12.12.2018 / 04:08:51