E-DERGİ
Boat Builder Türkiye 66.Sayı

 


E-Dergi Oku 

METXY

Europort Turkey Viaport Marina'da Yapıldı

Europort Turkey Viaport Marina'da Yapıldı

20 Nisan 2017 Perşembe / 09:30 | FUAR İZLENİMLERİ

Via Fuarcılık'ın organizasyonuyla, denizcilik sektörünün kalbi olarak bilinen Tuzla'da, Viaport Marina'da denizle iç içe yapılan Europort Turkey, 5-8 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Sektörün yaklaşık 300 marka ile katıldığı fuarı, 35 farklı ülkeden sektör profesyoneli ziyaret etti.
Europort Turkey, Hollandalı partneri AHOY ile birlikte Uluslararası bir organizasyonla sektör adına büyük önem taşıyan yeni iş birliklerine de fırsat sundu. Denizcilik Sektörü’nün Uluslararası işbirlikleri oluşturmak ve geliştirmek için anahtar olarak gördüğü Euruport Turkey’e bu yıl Panama, Danimarka, İzlanda, Norveç, Yunanistan, Kenya, İran, Azerbaycan, Meksika, İngiltere gibi ülkelerden büyük ilgi vardı.

Ulusal ve uluslararası ziyaretçi için lokasyonun Tuzla Viaport Marina olması, fuarı daha da cazip hale getirdi. Viaport Marina; sadece bir marina olarak değil, aynı zamanda mevcut sosyal alanları ile bir yaşam merkezi, yeme-içme çeşitliği olarak farklı konsepti, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 9 km mesafe ile oldukça kısa sürede ulaşımın olması sebebi ile hem katılımcı hem de ziyaretçinin fuara ulaşımını kolaylaştırdı. Altınova Tersaneler Bölgesi’nden de Viaport Marina’ya özel transferlerin yanı sıra 100 metre mesafeye yanaşan İDO Yalova-Tuzla deniz otobüsü, Bakırköy-Bostancı, Bostancı-Kartal-Tuzla deniz otobüsü de İDO sponsorluğunda bu bölgedeki tersane ve yan sanayi için ücretsiz ve kolay ulaşım sağladı.