E-DERGİ
Boat Builder Türkiye 66.Sayı

 


E-Dergi Oku 

METXY

CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı Gerçekleştirildi

CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı Gerçekleştirildi

24 Şubat 2017 Cuma / 18:57 | FUAR İZLENİMLERİ

Deniz severler CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı'nda aradığını buldu. 27 Eylül - 2 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılan fuarda mega yat, tekne, bot, katamaran ve yelkenlilerin yanı sıra sektöre ilişkin aksesuar ile ekipmanlar vitrine çıktı...

Bu yıl ilk kez denizde gerçekleştirilen CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı, sektör temsilcileri ve seçkin ziyaretçilerden tam not aldı. Fuarı, yerli ve yabancı 7 bin 767 kişi ziyaret etti.
27 Eylül - 2 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen “CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı” Ataköy Mega Yat Marina’da düzenlendi. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile DENTUR işbirliğinde düzenlenen CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı, dokuz yıllık kara başarısının ardından, bu yıl ilk kez denizde gerçekleştirildi.
Deniz severlerin tüm ihtiyaçlarına yanıt veren CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı’nda; 2016 yılının megayat, tekne, bot, yelkenlilerin yanı sıra sektöre ilişkin aksesuar ve ekipmanlar vitrine çıkarıldı. Sektör temsilcileri ve ziyaretçilerden tam not alan CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı, 246’sı yabancı ziyaretçi olmak üzere, toplam 7 bin 767 deniz tutkunu tarafından ziyaret edildi. İngiltere, İspanya, Fransa, Yunanistan, İran, İtalya, Avustralya’dan fuara gelen alıcılar firmalarla görüşerek, siparişlerini verdiler. Özellikle Rusya ve İran’ın tekne ve yat aşığı elit kesiminin fuara ilgi göstermesi memnuniyet yarattı.

Yerli üretime ilgi
İş, spor ve sanat dünyasının da ilgiyle takip ettiği fuarda, yerli üreticilerin başarıları da gözler önüne serildi. Fuarın en büyük el yapımı ve yerli tasarım olan teknesi Big Eagle ve katamarandan tasarlanan ve yerli üretim olan yüzen ev, CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı’nın gözdeleri arasında yer aldı. Özellikle Dubai, Yunanistan ve Yeni Zelenda’dan gelen deniz severlerin ilgisini çeken yerli yapım tekne ve katamarandan tasarlanan yüzen ev fuarda alıcılarını buldu.
Dünya markalarını temsil eden fuarda, 4 bin liradan 30 milyon liraya kadar fiyat aralığındaki tekne, yat ve yelkenliler deniz severlerin beğenisine sunuldu. Absolute, Fairline, Galeon, Prestige, Sea Ray, Numarine, Dufour Yatchs gibi markaların en iddialı motoryat ve yelkenlilerin sergilendiği fuarda, 32 metre uzunluğu ile dikkatleri üzerine çeken Sanlorenzo’nun SL 106 model İtalyan tasarım teknesi de alıcısını bulan tekneler arasında yer aldı.
Marka sayısını ve metrekaresini daha da büyütmeyi hedefleyen CNR Avrasya Boat Show Deniz Fuarı, önümüzdeki yıl 2-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ataköy Mega Yat Marina’da deniz severleri ağırlayacak.