E-DERGİ
Boat Builder Türkiye 66.Sayı

 


E-Dergi Oku 

METXY

Yacht Show Eurasia

Yacht Show Eurasia

23 Haziran 2016 Perşembe / 14:42 | FUAR İZLENİMLERİ

Via Fuarcılık'ın bu yıl ilkini organize ettiği Yacht Show Eurasia, 5-10 Mayıs tarihleri arasında Tuzla'da bulunan Viaport Marina'da düzenlendi...

Via GYO bünyesinde konumlanan Via Fuarcılık’ın bu yıl birincisini düzenlediği Yacht Show Eurasia, 5-10 Mayıs tarihleri arasında Tuzla’da bulunan Viaport Marina’da gerçekleştirildi. Yacht Show Eurasia’da, denize inmeye hazır sıfır tekneler ile ikinci el tekneler satışa çıktı. Türkiye’nin en yeni ve ileri teknoloji Marinası olan Viaport Marina’nın ev sahipliği yaptığı fuarda, dünyaca ünlü markaların en özel tasarımları ve hayalleri süsleyen birbirinden özel stok tekneler ve ikinci el tekneler deniz üstünde hemen test etme imkanı ile sunuldu.

Fiyatları 3 bin 500 lira ile 29 milyon lira arasında değişen 183 teknenin görücüye çıktığı Yachtshow Eurasia, büyük ilgi gördü. Organizatör firmadan yapılan açıklamaya göre VIP gününde 14, sonraki 3 günde de 62 olmak üzere 76 tekne satıldı; 70 milyon liralık hasılat elde edildi. Geçmiş yıllarda Rus ve Avrupalı alıcıların yoğun alım gerçekleştirdiği ikinci el ve sıfır teknelere bu yıl Orta Doğu, Azerbaycan ve Romanyalı ziyaretçiler alıcı oldu.Leasing, banka kredisi gibi birçok satın alma fırsatı bulunan fuarda, dünyaca ünlü markaların özel tasarımları için 48 ay vade seçenekleri sunuldu. 73 ikinci el tekne ise hem daha uygun bütçeli hem de tasarım tekne almak isteyenler için seçenekler sundu.

Sektörün lider tekne ve marin ekipman firmaları, broker firmaları, charter firmaları da fuara katılarak; teknesini yenilemek, eksik ve ihtiyaçlarını gidermek isteyenler için kaçırılmayacak avantajlar sundu.

Üniversiteler arası Yelken Yarışları, Canan Anderson canlı performansı, DJ Party, Show Radyo ile gün boyu yarışmalar ve etkinliklerin yanı sıra, Capoeira Show, Dans Showlar, ailece ziyaret edecekler için çocuklara yönelik animasyon etkinlikleri ile Yacht Show Eurasia, tüm ziyaretçilerini hem avantajlı hem de keyifli bir alışveriş ortamında buluşturdu.