E-DERGİ
Boat Builder Türkiye 66.Sayı

 


E-Dergi Oku 

METXY

Boat İstanbul

Boat İstanbul

23 Haziran 2016 Perşembe / 14:41 | FUAR İZLENİMLERİ

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 15 Nisan Cuma günü kapılarını açan Boat İstanbul, tekne tutkunlarını son teknoloji ürünlerle tanıştırdı...

Tüyap tarafından bu yıl ilki organize edilen Boat İstanbul, 10 metre altı yelkenli, motorlu motorsuz tekneler ve su sporları fuarı, 14-17 Nisan tarihleri arasında, Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Tekne ve su sporları araçları, motorlar ve güç sistemleri, seyir sistemleri, alarm sistemleri, güverte donanımları, tekne tekstili, mobilya, dekorasyon, aydınlatma donanımları, balıkçılık ve dalış malzemeleri, su sporları malzeme ve donanımları, doğa sporları giyim ve aksesuarları, kış sporları malzemeleri üretici ve tedarikçi firmalarının katılımcı olarak yer aldığı fuar, Tüyap’ın “Spor ve Aktif Yaşam Fuarı” ve “Avrasya Bisiklet Fuarı” ile eşzamanlı olarak gerçekleştirildi.Denizcilik sektörü profesyonellerini bir araya getirmenin ötesinde son teknoloji ürünlere de ev sahipliği yapan Boat İstanbul, davetlilerinin herkesten önce yeni ürünleri tanımasına imkân sağladı. Boat İstanbul’da yüzde yüz Türk tasarımcılar tarafından tasarlanan ve üretilen deniz traktörü,  katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaşırken party boat ve şişme sörf tahtaları da davetlilerden tam not aldı.

Ulaşım, eğlence, spor, gezinti ve balık avlama için son derece uygun olan deniz traktörü, sürdürülebilir bakış açısıyla üretildi. Çevreye zarar vermeyen, geri dönüştürülebilir malzemeden üretilen deniz traktörü, suya yakıt ve yağ havaya ise eksoz gazı salgılamama özelliğinin yanı sıra gürültü ve CO2 emisyon değeri “0” oluşuyla fuar ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Party boat ise ayarlanabilir masa, arkalıklı minder takımı ve sintine pompası kumandasıyla kullanıcının konforunu yakından düşünüyor. Restoran ve otellerin vazgeçilmesi part boat, motor takılınca tekne gibi kullanılabiliyor. Müzik sistemi, havuz aydınlatması ve bimini tentesiyle part boat, kullanıcını denizin ortasında evinde hissettiriyor.