E-DERGİ
Boat Builder Türkiye 65.Sayı

 


E-Dergi Oku 

METXY
ETAP MARINE
MARİNSU İZOLASYON

ALEN 55

ALEN 55

16 Aralık 2015 Çarşamba / 10:24 | PROJE

Alen Yacht'ın 2015 yılında suya indirdiği Alen 55'in dünya prömiyeri, Cannes Yachting Festival'de yapıldı. Tekne Cannes'in ardından Monaco Yacht Show'da da görücüye çıktı...

Tüm zamanların geleneksel tasarımına, hız ve pratiklik kazandıran son teknoloji kullanılarak günümüz modern çizgileriyle daha fazla ve daha geniş paylaşım ve yaşam alanlarının sağlandığı Alen 55’in genelinde Alen Yacht’ın tasarım ve üretim tecrübesini görmek mümkün. Geniş ve kullanışlı güvertesi, iki veya üç kabin opsiyonlu iç yerleşimiyle konforlu ve ferah yaşam alanı sağlıyor. Yemek hazırlarken ya da dinlenmek, sohbet etmek için gün boyunca herkesin bir arada vakit geçirebileceği geniş sosyal alan veriyor.

Ana güverteyle birlikte baş ve kıç güvertelerde geniş güneşlenme alanları, oturma alanı ve bar bölümü bulunuyor. Karşılıklı L oturma bölümünde masalar birleştirilerek daha büyük bir yemek masası elde edilebiliyor.

İç mekanda bulunan alt güvertedeyse biri master, diğeri misafir olmak üzere iki kabin bulunuyor. Teknenin üç kabinli versiyonu da mevcut. Üçüncü kabin opsiyonunda, lounge bölümü için ayrılan alan ikinci bir misafir kabin olarak düzenlenebiliyor.

Son teknoloji navigasyon donanımına sahip kontrol panelinde, çapayı kullanmak için kişiye özel bir buton mevcut. Kıç güvertede bulunan hidrolik iskele aynı zamanda yüzme merdiveni olarak kullanılıyor.

Bir mürettebat kabini ya da ekstra yatak odası dahil edilebiliyor. Lounge’da bulunan kanepe çift kişilik ranzaya dönüştürülebiliyor. Kabinlerde geniş depolama alanları yer alıyor. Tik döşeme, deri duvar panelleri ve lake yüzeyler sıcak ve doğal bir ortam yaratıyor.Teknik Özellikler


Tam Boy: 16.80 metre
En: 4.80 metre
Ağırlık: 17000 kg
Gövde Malzemesi: Kompozit (Airex)
Motor: 2x800 HP VOLVO
Seyir Hızı: 28 knot
Maksimum Hız: 35 knot
Yakıt Kapasitesi: 2140 litre.
Su Kapasitesi: 500 litre.