E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
MARİNSU İZOLASYON
METXY
INTERNATIONAL PAINT
ETAP MARINE

İnteryat'ın İkinci Gezi Teknesi: DALGA 1

14 Mart 2011 Pazartesi / 14:24 | PROJE
24. Sayı (Ocak-Şubat 2011)

İnteryat gezi teknesi üretimindeki çizgisini, 18 metrelik Dalga 1 isimli tekneyle sürdürdü. Türk Loydu klaslı olarak inşa edilen tekne, 40 yolcu kapasiteli.
İnteryat gezi teknesi üretimindeki çizgisini, 18 metrelik Dalga 1 isimli tekneyle sürdürdü. Türk Loydu klaslı olarak inşa edilen tekne, 40 yolcu kapasiteli.

Tuzla’da 2008 yılında kurularak, faaliyete geçen İnteryat, gezi teknesi üretimindeki çizgisini, 18 metrelik Dalga 1 isimli teknesiyle sürdürüyor. 8 ayda tamamlanan teknenin konsept dizaynı Demeter Mühendislik, iç tasarımı da İnteryat’a ait. Türk Loydu tarafından ahşap yolcu teknesi olarak klaslanan tekne, 40 yolcu kapasiteli. Dalga 1’de salon, mürettebat kabini, banyo-WC, mutfak ve bar bölümleri bulunuyor.

Maksimum hız 19 knot
Dalga 1, 2 adet CAT 12 450 Hp motorla 19 knotlık maksimum hıza ulaşıyor. 5,40 metre genişliğe, 1,025 metre drafta sahip tekne, epoksi ahşap lamine olarak imal edildi. Komple yalıtım uygulanan tekne, gövde üç kat, diğer kısımlar ise iki kat, 300’lük elyaşa kaplandı.İleri teknoloji navigasyon cihazları ile donatılan teknede, köprü üstü elektronikler (DSM, kamera, radar, GPS ve uydu sistemleri,) Raymarine markalı. Salon dâhil tüm kabinlerde uydu ve internet bağlantısı bulunuyor. Data hidrolik dümen sistemi, teknenin denizde rahatça kontrol edilmesine olanak sağlıyor. Makine dairesinde 22,5 kW Onan jeneratör bulunuyor. Dalga 1’in güvertesinde tik ve kamara zeminlerinde sipo, mobilyalarda egzotik Akaju kaplamalar kullanıldı. Köpük 1 isimli teknenin ikizi olarak yapılan ve Pendik Marina’da bağlı olan Dalga 1’in satışına yönelik görüşmeler sürdürülüyor. İnteryat Üretim ve Planlama Müdürü Murat Efe, Dalga 1’in performansı ve hedefleri hakkında dergimize şu açıklamalarda bulundu: “Kriz sürecinde modern bir tersane kurarak tekne üretimine başladık. İlk teknemiz Köpük 1, başarılı bir proje oldu. Bunun üzerine aynı teknenin ikizini yaptık. Dalga 1’in İstanbul Boat Show fuarında gördüğü büyük ilgi bizi memnun etti. Yat üretiminde deneyimli bir ekibimiz var. Ahşap klasik gezi teknesiyle başladığımız üretimimizi daha da genişleterek süreç içinde farklı konseplerde motoryat ve yelkenli tekneler yapmayı da hedeşiyoruz. Bunun yanı sıra proje tatbiki ve tadilat hizmetleri veriyoruz. Önümüzdeki yıl krizin etkilerinin piyasadan silineceğine ve sektörün toparlanacağına inanıyoruz. Bu doğrultuda biz de yeni inşa projelerimizin üretimine hız vereceğiz.”


 

İlginizi çekebilir...

Virtus

50 yıllık geçmişe sahip Türkiye'nin custom motoryat ve yelkenli üreticisi Mengi Yay Yatçılık, 44 metrelik yeni projesi VIRTUS'u CNR Avrasya Bo...
9 Şubat 2018 Cuma / 11:34

CMB Yachts'tan CMB47 Serisi 'Liquid Sky'

CMB Yachts, Antalya'daki tesislerinde ürettiği CMB47 serisi Liquid Sky'ın Türkiye prömiyerini, Palmarina Bodrum'da yaptı......
1 Aralık 2017 Cuma / 14:13

Doğa Dostu 'Yalı Çapkını' Suya İndi

Emek Marin tarafından üretilen, güneş ve elektrik enerjisi ile çalışan "Yalı Çapkını", suya indirildi......
1 Aralık 2017 Cuma / 12:05