E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
MARİNSU İZOLASYON
INTERNATIONAL PAINT
METXY
ETAP MARINE

CMB Yachts Mystic ile motaryattaki çizgisini sürdürüyor

CMB Yachts Mystic ile motaryattaki çizgisini sürdürüyor

21 Ekim 2010 Perşembe / 11:10 | PROJE
22. Sayı (Eylül-Ekim 2010)

CMB Yachts, yüksek kalitede lüks yat üretim çizgisini, 46 metrelik Mystic isimli kompozit motoryatta da sürdürdü. RİNA, MCA klaslı olarak inşa edilen motoryatta, 1 master, 4 misafir ve 5 mürettabat kabini bulunuyor.
CMB Yachts, yüksek kalitede lüks yat üretim çizgisini, 46 metrelik Mystic isimli kompozit
motoryatta da sürdürdü. RİNA, MCA klaslı olarak inşa edilen motoryatta, 1 master,
4 misafir ve 5 mürettabat kabini bulunuyor.
Antalya Serbest Bölgesi’nde 2007 yılında kurularak, faaliyete geçen CMB Yachts, yüksek kalitede lüks yat üretim çizgisini, 46 metrelik Mystic isimli kompozit motoryatta da sürdürdü.  Tamamı Türk sermayeli Başaran Grup’un bir şirketi olan CMB Yachts’ın 26 metrelik motoryat ve 32 metrelik motorsailor ardından yapımını tamamladığı üçüncü tekne olan Mystic, Avrupa’da bugüne kadar yapılmış en büyük kompozit motoryat olarak gösteriliyor. 21 ayda tamamlanan motoryatın exterior dizaynı Hollanda’lı Diana Yacht’a, interior dizaynı da Alman Schnaase Design ait. Gövde yapım mühendisliği High Modulus tarafından üstlenilen ve RİNA MCA klaslı olarak inşa edilen motoryatta, 10 misafir, 9 personeli ağırlayacak 1master, 4 misafir ve 5 mürettabat kabini, bulunuyor.

Maksimum hız 16 knot
2 adet MTU 12 V2000 M72 1450 Hp motorla 16 knot maksimum  hıza ulaşan motoryat,  52 bin litrelik yakıt kapasitesiyle 4 bin mil durmaksızın seyir yapabiliyor.  9 metre genişliğe, 2,40 metre drafta sahip Mystic, epoksi bazlı sandviç kompozit olarak imal edildi. İleri teknoloji  navigasyon cihazları ile donatılan motoryatta, köprü üstü elektronikler Furona markalı. Salon dâhil tüm kabinlerde uydu ve internet bağlantısı bulunuyor. Başta ve kıçta bulunan hidrolik manevra pervanesi, yatın denizde rahatça kontrol edilmesine olanak sağlıyor. Makine dairesinde 2 adet 105 kW ve bir adet de 55 kW olmak üzere  üç adet Northern Lights jeneratör bulunuyor.  Mystic’de güvertesinde tik ve kamara zeminlerinde venge ve abanoz kaplamalar,  altın kapı kolları, pırlanta ve sedef işlemeler ile ödüllü aksesuarlar kullanıldı.
CMB Yachts 19,5 milyon Euro değer biçtiği yatın satışına yönelik görüşmeleri sürdürüyor. CMB Yachts Üretim ve Planlama Müdürü Cüneyt Okçu, Mystic’in performansı, yeni proje ve hedefleri hakkında dergimize şu açıklamalarda bulundu:
“Mystic’in Cannes ve Monako fuarında gördüğü büyük ilgi bizi fazlasıyla memnun etti. Özellikle yat üretimi yapan dünyaca ünlü tersane sahipleri ve genel müdürleri teknemizi gezmek istediler ve hayranlıkla karşıladıklarını belirttiler. Türkiye’de kaliteli işler yapılırsa krizin etkileri daha az hissedilecektir. Sektör yavaş yavaş kıpırdanmaya başladı. Türk yatçılık sektörü, bu krizi daha da hızlı biçimde atlatacak. Özellikle 2011 yılının Ağustos ayından itibaren sektörün daha hızlı bir toparlanma göstereceğini ve kriz öncesi  günlere geri dönüleceğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda biz de 47 ve 67 metrelik yeni inşa projelerimizin üretimlerine hız vereceğiz.”

 

İlginizi çekebilir...

Virtus

50 yıllık geçmişe sahip Türkiye'nin custom motoryat ve yelkenli üreticisi Mengi Yay Yatçılık, 44 metrelik yeni projesi VIRTUS'u CNR Avrasya Bo...
9 Şubat 2018 Cuma / 11:34

CMB Yachts'tan CMB47 Serisi 'Liquid Sky'

CMB Yachts, Antalya'daki tesislerinde ürettiği CMB47 serisi Liquid Sky'ın Türkiye prömiyerini, Palmarina Bodrum'da yaptı......
1 Aralık 2017 Cuma / 14:13

Doğa Dostu 'Yalı Çapkını' Suya İndi

Emek Marin tarafından üretilen, güneş ve elektrik enerjisi ile çalışan "Yalı Çapkını", suya indirildi......
1 Aralık 2017 Cuma / 12:05