E-Bültene Abone Olun!

x

Dergimizle ilgili e-bültenleri almak için lütfen e-posta adresinizi yazınız:

 


E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

CMB Yachts Mystic ile motaryattaki çizgisini sürdürüyor

CMB Yachts Mystic ile motaryattaki çizgisini sürdürüyor

21 Ekim 2010 Perşembe / 11:10 | PROJE
22. Sayı (Eylül-Ekim 2010)

CMB Yachts, yüksek kalitede lüks yat üretim çizgisini, 46 metrelik Mystic isimli kompozit motoryatta da sürdürdü. RİNA, MCA klaslı olarak inşa edilen motoryatta, 1 master, 4 misafir ve 5 mürettabat kabini bulunuyor.
CMB Yachts, yüksek kalitede lüks yat üretim çizgisini, 46 metrelik Mystic isimli kompozit
motoryatta da sürdürdü. RİNA, MCA klaslı olarak inşa edilen motoryatta, 1 master,
4 misafir ve 5 mürettabat kabini bulunuyor.
Antalya Serbest Bölgesi’nde 2007 yılında kurularak, faaliyete geçen CMB Yachts, yüksek kalitede lüks yat üretim çizgisini, 46 metrelik Mystic isimli kompozit motoryatta da sürdürdü.  Tamamı Türk sermayeli Başaran Grup’un bir şirketi olan CMB Yachts’ın 26 metrelik motoryat ve 32 metrelik motorsailor ardından yapımını tamamladığı üçüncü tekne olan Mystic, Avrupa’da bugüne kadar yapılmış en büyük kompozit motoryat olarak gösteriliyor. 21 ayda tamamlanan motoryatın exterior dizaynı Hollanda’lı Diana Yacht’a, interior dizaynı da Alman Schnaase Design ait. Gövde yapım mühendisliği High Modulus tarafından üstlenilen ve RİNA MCA klaslı olarak inşa edilen motoryatta, 10 misafir, 9 personeli ağırlayacak 1master, 4 misafir ve 5 mürettabat kabini, bulunuyor.

Maksimum hız 16 knot
2 adet MTU 12 V2000 M72 1450 Hp motorla 16 knot maksimum  hıza ulaşan motoryat,  52 bin litrelik yakıt kapasitesiyle 4 bin mil durmaksızın seyir yapabiliyor.  9 metre genişliğe, 2,40 metre drafta sahip Mystic, epoksi bazlı sandviç kompozit olarak imal edildi. İleri teknoloji  navigasyon cihazları ile donatılan motoryatta, köprü üstü elektronikler Furona markalı. Salon dâhil tüm kabinlerde uydu ve internet bağlantısı bulunuyor. Başta ve kıçta bulunan hidrolik manevra pervanesi, yatın denizde rahatça kontrol edilmesine olanak sağlıyor. Makine dairesinde 2 adet 105 kW ve bir adet de 55 kW olmak üzere  üç adet Northern Lights jeneratör bulunuyor.  Mystic’de güvertesinde tik ve kamara zeminlerinde venge ve abanoz kaplamalar,  altın kapı kolları, pırlanta ve sedef işlemeler ile ödüllü aksesuarlar kullanıldı.
CMB Yachts 19,5 milyon Euro değer biçtiği yatın satışına yönelik görüşmeleri sürdürüyor. CMB Yachts Üretim ve Planlama Müdürü Cüneyt Okçu, Mystic’in performansı, yeni proje ve hedefleri hakkında dergimize şu açıklamalarda bulundu:
“Mystic’in Cannes ve Monako fuarında gördüğü büyük ilgi bizi fazlasıyla memnun etti. Özellikle yat üretimi yapan dünyaca ünlü tersane sahipleri ve genel müdürleri teknemizi gezmek istediler ve hayranlıkla karşıladıklarını belirttiler. Türkiye’de kaliteli işler yapılırsa krizin etkileri daha az hissedilecektir. Sektör yavaş yavaş kıpırdanmaya başladı. Türk yatçılık sektörü, bu krizi daha da hızlı biçimde atlatacak. Özellikle 2011 yılının Ağustos ayından itibaren sektörün daha hızlı bir toparlanma göstereceğini ve kriz öncesi  günlere geri dönüleceğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda biz de 47 ve 67 metrelik yeni inşa projelerimizin üretimlerine hız vereceğiz.”

 


İlginizi çekebilir...

Reliant Yachts ve Su Marine İşbirliği Ürünü X40 Serisi

ABD'nin köklü yat tasarım firması ile onun dünya çapındaki tek üreticisi, Türkiye'nin önde gelen yat tersanesi Su Marine'in yeni, seçkin v...
20 Kasım 2018 Salı / 14:17

Sirena 64

Sirena Marine'in yeni serisi Sirena Yachts'ın ilk modeli olan Sirena 64, yarı deplasman gövdesiyle kayıcı teknelere yakın hız, deplasman tekne...
5 Temmuz 2018 Perşembe / 12:04

Melce 777

Aykut Turan Design tarafından tasarlanan ve üretilen Melce 777, Şubat ayında düzenlenen CNR Avrasya Boat Show'da ilk kez deniz severlerin beğenisi...
5 Temmuz 2018 Perşembe / 11:17

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.