E-DERGİ
Boat Builder Türkiye 66.Sayı

 


E-Dergi Oku 

METXY

Türk Kompozit 2017 Gerçekleştirildi

Türk Kompozit 2017 Gerçekleştirildi

1 Aralık 2017 Cuma / 16:06 | HABERLER

Kompozit Sanayicileri Derneği tarafından ilki 2013 yılında yapılan Kompozit Zirvesi'nin üçüncüsü, 5-7 Ekim 2017 tarihleri arasında, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

“TÜRK KOMPOZİT 2017” Kompozit Zirvesi’nde, Türkiye dahil 10 farklı ülkeden 84 firma ve kuruluş katılımcı olarak yer aldı. Kompozit sektöründeki en son teknolojik ürün ve gelişmelerin paylaşıldığı etkinliği, 161’i yabancı 2 bin 639 kişi ziyaret etti. Etkinliğin seminer bölümünde ise 3 gün boyunca 25 teknik sunum ve 17 ticari sunum gerçekleştirildi. Fuar alanının girişinde kurulan demo çadırında ise katılımcıların büyük ilgi gösterdiği “Vakum İnfüzyon’a Uygulamalı Giriş Eğitimi” düzenlendi.

Kompozit sektörüne, ürettiği ürünler ve yaptığı katkılarla önemli yararlar sağlayan firma, kurum ve kuruluşların da ödüllendirildiği etkinlikte, “2016 Yılı En Yüksek Kompozit Ürün Satışı” kategorisinde Superlit Boru Sanayi; “2016 Yılı En Yüksek Kompozit İhracatı” kategorisinde Polin Su Parkları ve Havuz Sistemleri ve “2017 Yılı Kompozit Sektörü Etkinliklerine En Çok Katkıda Bulunan Kurum” kategorisinde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ödüle layık görüldü.

Etkinlikte ayrıca Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile işbirliği yapılarak, BTSO Kompozit Kümelenmesi’nin ve Bursa Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi’nin (BUTEKOM) zirvede yer almaları ve sürdürdükleri URGE Projesi kapsamında Macaristan, Slovenya, Rusya’nın da aralarında bulunduğu 20 ayrı ülkeden 80’i aşkın iş insanının alım heyetleri ziyareti kapsamında zirveye katılan firmalarla ikili görüşmeler yapmaları sağlandı.