E-DERGİ
Boat Builder Türkiye 66.Sayı

 


E-Dergi Oku 

MARİNSU İZOLASYON
METXY
INTERNATIONAL PAINT
ETAP MARINE

Boat Show Eurasia Tuzla'da Yapıldı

Boat Show Eurasia Tuzla'da Yapıldı

1 Aralık 2017 Cuma / 11:45 | FUAR İZLENİMLERİ

Tuzla’da bulunan Viaport Marina’da 4-9 Ekim tarihleri arasında yapılan Boatshow Eurasia’da yaklaşık 430 milyon lira değerinde 255 tekne sergilendi. Bu yılki fuara Rusya, Norveç, İngiltere, Katar, Suudi Arabistan, İran, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere birçok ülkeden işadamları ilgi gösterdi...

Via Grup bünyesinde yer alan Via Fuarcılık tarafından organize edilen Boat Show Eurasia, Tuzla’da yer alan yine Via Grup’a ait Viaport Marina’da 4-9 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Toplam değeri 430 milyon TL’yi bulan 255 teknenin sergilendiği fuar, başta Rusya, Norveç, İngiltere, Katar, Suudi Arabistan, İran, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere birçok ülkeden işadamları tarafından ziyaret edildi.

25 teknenin lansmanının yapıldığı fuarda Rıza Tansu tarafından yapılan 44 metrelik Cyclone isimli megayat da ilk kez görücüye çıktı. 14 milyon euroluk değeriyle fuarın en pahalı teknesi olan Cyclone, fuarda en çok ilgi gören teknelerden biri oldu.

28 Milyon Euro’luk Satış Yapıldı

Fuar sonrası yapılan açıklamada, fuarda 28 milyon euro değerinde 77 teknenin satıldığı belirtildi. Satılan teknelerin en pahalısı 5 milyon euro değerinde Moonlight adlı tekne oldu. Teknenin, isminin açıklanmasını istemeyen bir Rus işadamına satıldığı öğrenildi. Satışı yapılan diğer teknelerden “Searay 475” 1 milyon 100 bin euro’ya katarlı bir işadamına, “Helia” adlı lüks tekne ise 3 milyon euro’ya başka bir katarlı işadamına satıldığı öğrenildi. Fuarda 14 yelkenli teknenin, toplam 19 milyon liraya, 28 adet sürat teknesinin ise toplam 4 milyon liraya el değiştirdiği belirtildi.

Boat Show Eurasia’nın aynı zamanda bir alışveriş ve eğlence merkezi olan Viaport Marina’da yapılması da fuara olan ilgiyi artırdı. Çok sayıda ziyaretçinin gezdiği fuarda; motoryat, yelkenli, sürat teknesi, jetski gibi deniz araçlarının yanı sıra deniz ekipmanları ve aksesuarları da sergilendi.