E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Besenzoni Denizcilikte 50. Yılını Geride Bıraktı

Besenzoni Denizcilikte 50. Yılını Geride Bıraktı

1 Aralık 2017 Cuma / 15:28 | ÜRÜN TANITIMI
64. Sayı (Eylül-Ekim 2017)
32 kez okundu

İtalya'da 1967 yılında kurulan ve kuruluşundan bu yana 170'in üzerinde ürün ve 60 patentle denizcilik endüstrisine yön veren Besenzoni, 50. yaşını kutluyor. Bergamo merkezli şirket, 7 üretim tesisi, 187 satış ofisi ve dünya geneline yaygın 164 servis noktasıyla tüm dünyada müşterilerine hizmet veriyor.

Giovanni Besenzoni tarafından küçük bir atölyede kurulan şirket, bugün en gelişmiş teknolojilerle donatılmış 7 üretim tesisi ile dünyanın en bilinen denizcilik aksesuarları üreticilerinden biri oldu. Ürünlerinin kalitesi ve işçiliğiyle tüm dünyanın takdirini kazanan Besenzoni, üretimdeki esnekliğinden de bir şey kaybetmeden faaliyetlerini sürdürüyor. Besenzoni, standart ürünlerinin yanı sıra müşterilerinin en karmaşık taleplerini bile çözmeye çalışan tasarımcılarıyla geniş bir ürün yelpazesini pazara sunuyor.

50 ülkede bulunan 187 satış ofisi ve merkez ofisinin koordinasyonunda çalışan dünyanın dört bir yanına dağılmış 164 servis atölyesi ile müşterilerine doğrudan hizmet sunan Besenzoni; pasarella sistemleri, hidrolik platformlar ve vinçler, dümen mahali ve oturma grupları, merdiven, masa ve karbon ürünlerin yanı sıra müşterilerine özel ürünlerle

çok geniş bir ürün portföyüne sahip. Ürünlerinde yaptığı inovasyonlarla birçok yeniliği denizcilik sektörüne getiren Besenzoni, birçok ürünüyle de uluslararası ödüllere layık görülmüş bir marka.

Üretim süreçlerinin ve üretimde kullanılan teknolojilerin yönetimine büyük özen gösteren firma, aldığı kalite belgeleriyle de sektörde birçok ilki gerçekleştirdi. 1993 yılında aldığı UNI EN ISO 9000: 2001 belgesiyle üretim süreçlerini belgelendiren Besenzoni, 2003 yılında da UNI EN ISO 9001: 2000 belgesiyle yönetim sisteminin kalitesini sertifikalandırdı.

Besenzoni, günümüzde şirketin kurucusu Giovanni Besenzoni’nin oğlu Giorgio Besenzoni tarafından yönetiliyor. CEO Giorgio Besenzoni, şirketin 50. yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “50 yıldır gurur duyduğumuz çok önemli başarılar kazandık ve bu konuda öncelikle çalışanlarımıza teşekkür etmeliyiz. Şirketimizin gücü, karşılaştığımız karmaşık sorunları çözen personelimizden gelmektedir. Geçtiğimiz 50 yıl boyunca, artan oranda başarılı rakiplerimiz ortaya çıktı ve biz bugüne kadar yolumuza devam ettik. Ürün yelpazemiz büyük ölçüde genişledi. Biz de bu nedenle, sürekli eğitimlerle personelimizin yeteneklerini ve yeterliliğini yüksek tutarak yeni talepleri karşıladık.”


 


İlginizi çekebilir...

İDO ve Wartsila Denizlerin Geleceğine Sahip Çıkıyor

İDO denizlerin temizliği için önemli bir adım daha attı. Teknoloji Grubu Wartsila'nın Türkiye Ofisi ile işbirliği yaparak Yenikapı İskelesi'nd...
2 Ekim 2018 Salı / 10:30

Armaflex Protect, Yangın Durumunda Isı ile Genleşebiliyor

Armacell'in Ar-Ge laboratuvarlarında geliştirdiği özel formülasyonlu ve kapalı hücre yapısındaki elastomerik kauçuk köpüğünden mamül Armaflex Prot...
2 Ekim 2018 Salı / 10:21

SCOUT 420 LXF

Scout Boat'un en çok tercih edilen modeli 420 XLF, Merkür Spor Malzemeleri tarafından Türkiye pazarına sunuluyor......
28 Aralık 2017 Perşembe / 17:05

 

 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.