BoatBuilder:SolMenu
Ana Sayfa

CMB Yachts, "Liquid Sky"ı Tanıttı

CMB Yachts, CMB47 serisi Liquid Sky'ın Türkiye prömiyerini, daha önce tamamlanan 'Mystic' teknesi ile birlikte Palmarina Bodrum'da verdiği özel bir davetle gerçekleştirdi.

Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Başaran ve eşi Beril Başaran'ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe; iş, politika ve sanat dünyasından birçok isim ilgi gösterdi. 


Dünyaca ünlü ve ödüllü tasarımcı Espen Øeino imzalı, kusursuz bir tasarım çizgisine sahip "Liquid Sky", "Mystic" ile birlikte davette tüm deniz severlerin beğenisine sunuldu. Konukların etkinlik süresince yakından inceleme imkanı da bulduğu her iki teknenin iç mimarisi ise, zamansız tasarım çizgisiyle bilinen Beril Başaran - Artebel Design imzası taşıyor. 

Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu başkanı Hüseyin Başaran: "Liquid Sky gibi kusursuz bir teknenin suya indirilmesi sonrasında, 47 metrelik mega yatın Türkiye prömiyerini bu davet ile gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Uzun yıllar deniz ve tekne sevgisini paylaştığımız değerli dostlarımızla burada bir arada olmak bize büyük mutluluk verdi. CMB Yachts olarak gelecek yıllarda da sektörde heyecan yaratacak projelerle büyümeye devam edeceği." dedi.

Dünya Prömiyeri Miami'de
Liquid Sky, dünya prömiyerini 1-5 Kasım tarihleri arasında Miami'de düzenlenecek olan Fort Lauderdale Boat Show'da yapacak. Orient Star ve Mystic'in başarıları düşünüldüğünde, CMB Yachts'ın yeni gözdesinin büyük ilgi göreceği ve tersaneye yeni bir ödül kazandıracağına kesin gözüyle bakılıyor. 

Yüzde 100 yerli sermaye olan CMB Yachts tarafından üretilen Liquid Sky, Ağustos ayında Antalya'da suya indirildi. Tamamen kompozit teknolojisiyle üretilen tekne, 1450 hp CAT C32 motorları ile 15 knot'ta okyanus aşırı seyir yapabiliyor. Bir adet master, iki adet vip ve iki adet misafir süiti ile 10 konuğu ağırlayabilen ve dünyanın önde gelen klasman kuruluşları RINA ve MCA tarafından sertifikalandırılan tekne, CMB Yachts'ın zamansız tasarım çizgisini yansıtıyor.


Geri
BoatBuilder:SagMenu