E-dergi
e-dergi
Proje

Alen Yacht'tan Yeni Model ALEN 68Alen Yacht’ın tekne üretim tecrübesi ve uluslararası üne sahip mimarlık firması Foster & Partners’ın tasarım gücü biraraya geldi ve binalarda kullanılan yenilikçi teknolojinin, tekne imalat deneyimi ile harmanlanmasıyla, bir “cruising yacht”ın şık sosyal alanları ve bir “day boat”un keyfini birleştiren, hızlı ve çevik bir tekne; Alen 68 yaratıldı.


Alen 68, güvertede daha fazla dolaşım alanı ve yeni tasarım düşüncesi için daha çok faaliyet alanı sağlaması ile benzer teknelere kıyasla yüzde 20 daha fazla hacme sahip. İç mekanda, gelenekselden farklı olarak, gövdenin hatları mobilya ile kapatılmamış. Aksine teknenin yumuşak hatlarını daha çok ortaya çıkarmış. Bu sayede, 3 kabinli layout versiyonunda dahi iç mekanda ana konsepti oluşturan esnek sistem için yer yaratılmış.


Alen 68’in gövde, iç ve dış mekan tasarımları; Foster+Partners’ın sade çizgileriyle öne çıkıyor. İç mekan yerleşimi oldukça fonksiyonel. Geniş bir salon, master kabin, master kabin banyo, misafir banyosu ve mutfak bulunuyor. Alt güvertede geniş bir lounge alanı ve “full beam” master kamara bulunuyor. Tam donanımlı bir mutfak ve misafirler için banyo mevcut. Ana güvertede güneşlenme alanları, bar ve 10 kişilik bir yemek bölümü bulunuyor. Ana güvertenin üzeri tamamen açık fakat soft top ve yan kapamalarla teknenin üzeri tamamen kapatılıp kış aylarında kullanım için uygun hale getirilebiliyor. Geniş kokpit alanı ve dashboard, konforlu bir seyir için tasarlanmış. Teknenin üç kabinli ve kapalı versiyonları da mevcut.


Teknik Özellikler
Tam boy: 20.32 m
En: 6,30 m
Yakıt Kapasitesi: 4500 litre
Temiz Su Kapasitesi: 1000 lt
Motor: 2XV12 1550 HP MAN 
3000 RPM dizel motor
Seyir Hızı: 36 knot
Maksimum Hız: 44 knot

Geri